V nedávné době se na území republiky začaly budovat venkovní posilovny a tzv. Workout paky. O propagaci cvičení pod širým nebem se postaraly skupinky nadšenců a zájem o tuto v naší zemi netradiční aktivitu vzrostl i v řadách seniorů.
Souvisí to také se zvýšeným zájmem o zdravý životní styl, jsme obklopeni prodejnami výživových doplňků i základních surovin pro přípravu pokrmů, co se z našeho jídelníčku na přelomu století téměř vytratily, a tyto vlivy působí na kolektivní vědomí.
Pozitivním způsobem se do něj zapisují i trampolíny https://www.goodjump.cz/trampoliny-s-ochrannou-siti. Vyrůstají ve sportovních areálech, na zahradách ubytovacích zařízení a vídáme je stále častěji i na parcelách rodinných domů. Proč se staly evropským hitem a není to tak trochu módní záležitost, která brzy pomine, až se na obzoru objeví něco jiného?
Módní záležitost to jistě je, ale není tak prchavá, jako střih kalhot, který se v průběhu dvou desítek let změnil alespoň třikrát. Může za to efektivita vynakládaného pohybu, za pouhých deset minut totiž spálíte tolik kalorií, jako při běhu na středně dlouhou trať, navíc mnohem příjemnějším způsobem. Mohou na nich skákat i lidé s pohybovým omezením v důsledku obezity nebo osteoporózy, nejsou tolik namáhány klouby a efektivněji se transportují hormony štěstí do krevního oběhu.
Trampolíny jsou bezpečné nářadí
Na některých portálech se o nich můžete dočíst, že jde o velmi nebezpečné nářadí, které se rozhodně nedoporučuje dětem, a že na nich dochází k vážným úrazům. Celá problematika je však chápána ve špatném kontextu, na kole se také můžete těžce zranit, jestliže budete sjíždět bez přilby extrémní horský svah. Trampolíny bývají naopak bezpečnější, než řada sportovních pomůcek, vybavíte-li je ochrannou sítí, zabezpečíte-li obvodové pružiny krytem z PVC a zároveň uzavřete průchod pod nářadím další sítí, aby pod ní nelezla zvířata a malé děti.