Češi si v posledních letech zamilovali koupání v bazénech, není se jim však proč divit. Voda v přírodních koupalištích je mnohdy s příchodem prvních teplých dní už plná řas a sinic. Ke koupání tak zcela nevhodná a pro lidi s citlivější pokožkou dokonce zdraví nebezpečná. A tak se spousta lidí uchyluje k myšlence vlastního koupání na zahradě. Stálicí jsou nadzemní bazény, které nabízí příjemné osvěžní a zároveň jsou velmi nenáročné na údržbu. Setkat se samozřejmě můžeme i se zapuštěnými bazény, které jsou už přeci jenom o poznání dražší, ale také náročnější na údržbu. Čím větší bazén, tím udělá větší radost. Ať už se však jedná o malý nebo velký, je potřeba věnovat mu potřebnou péči, tak aby voda v něm vydržela čistá co nejdéle. Jak tedy správně pečovat o bazén a připravit ho na nadcházející koupací sezónu?
Čistá voda, ve které se budou odrážet sluneční paprsky a vy s minimálním úsilím dohlédnete až na dno, je snem snad každého z nás. Najde se jen málokdo, kdo by v hloubi duše netoužil po osvěžení na zahradě. Na druhou stranu, bazény rozhodně nepatří mezi nejlevnější sortiment a následná péče o něj je ještě náročnější. Řešením mohou být menší nadzemní bazény, jejíchž pořizovací cena je poměrně nízká. Je ale potřeba počítat i s dalšími náklady za vodu, energie, údržbu atd.
Mechanické čištění
Během dne, kdy bazén není chráněný bazénovou fólií, může na hladinu napadat spousta nečistot. Ty mohou následně klesnout ke dnu a znečistit vodu. Mechanické čištění v průběhu dne je tak nesmírně důležité a může ušetřit spoustu starostí.
Pravidelná filtrace vody
Pokud se chcete pochlubit opravdu čistou vodou, bez bazénové filtrace se zkrátka neobejdete. Jedná se o nákladnou investici, ale věřte, že se její pořízení vyplatí. Ušetří totiž spoustu času i peněz. Filtrace je potřeba zapínat i několikrát za den, výrazně tím zmírníte usazování nečistot a navíc eliminujete následné znečištění vody, ke kterému by mohlo dojít.